En klassisk liten elmonterad fotogenlampa med oljehus i mässing, som passar särskilt väl in i marina miljöer.
| Artikelnummer | LFN250M6 |
| EAN-kod | 7332535002840 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Fattning | 70 mm kupring |
| Sockel | Liten sockel, E14 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 20W |
| Höjd | 37 cm |
| Bredd | 15 cm |
| Anslutningssladd | 290 cm |
| Färg | mässing |
| Material | Polerad mässing |
| Leverantörens artikelnummer | N250M6 |