OBS! Skärm ingår ej.
Moberg är tillsammans med Ankarcrona en klassisk armatur framförallt avsedda som allmän- eller stämningsbelysning. Lampskärmen hålls upp av en mässingslyra, vilket ger ett gedignare känsla än skärmar med fasta vitlackerade lyror.
| Artikelnummer | LF0582Q |
| EAN-kod | 7332535003595 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Skärm | Ingår ej |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Fattning | Lyrfattning för 10-40 mm hål |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 20W |
| Höjd | 66 cm (med skärm) |
| Bredd | 30 cm (med skärm) |
| Anslutningssladd | 290 cm |
| Färg | nickel |
| Material | Förnicklad mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 0582Q |