En lampserie från Konsthantverk. Bolb är designad av Sami Kallio och har ett rått men samtidigt stilfullt uttryck. Finns som bord, golv och taklampa.
| Artikelnummer | KH2430-5 |
| EAN-kod | 7394072243056 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Designer | Sami Kallio |
| Sockel | GU10 |
| Ljuskälla | Ingår, 10W GU10 LED |
| Watt | 10W |
| Höjd | 145 cm |
| Bredd | 40 cm |
| Färg | Råjärn / Råmässing |
| Material | Råjärn / Råmässing |
| Leverantörens artikelnummer | 2430-5 |