Denna vackra golvlampan från Örsjö Belysning är perfekt vid soffan eller fotöljen. Lean finns med både svart och vitstruktur. Designad av Jenny Bäck. Kombinera gärna med en av våra LED-lampor.
| Artikelnummer | ÖR39372-15S-000 |
| EAN-kod | 7340213600820 |
| Varumärke | Örsjö Belysning |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Designer | Jenny Bäck |
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 68 cm |
| Höjd | 130 cm |
| Bredd | 40 cm |
| Anslutningssladd | Svart textilkabel 2 m |
| Material | pulverlackat stål/rå mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 39372-15S-000 |