Denna vackra golvlampan från Örsjö Belysning är perfekt vid soffan eller fotöljen. Lean finns med både svart och vitstruktur. Designad av Jenny Bäck. Kombinera gärna med en av våra LED-lampor.
| Artikelnummer | ÖR39372-01S-000 |
| EAN-kod | 7340213600813 |
| Varumärke | Örsjö Belysning |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Designer | Jenny Bäck |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Strömbrytare | Fotströmbrytare och stickpropp på sladden. |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 12 W |
| Höjd | 130 cm |
| Bredd | 40 cm |
| Längd | 68 cm |
| Anslutningssladd | 2,5 m textilkabel |
| Färg | Vit/Mässing |
| Material | Metall/råmässing |
| Leverantörens artikelnummer | 39372-01S-000 |