Vegas kombigolvlampa From Halo design, designad av Michael Waltersdorff, har integrerad LED och dimmer. Ger ett fantastiskt vackert ljus och med sina 7 watt i läsarmen och 20 watt i uplight kan det vara en fördel att kunna dämpa ljuset till precis den stämning man vill ha i rummet. Vegas har en maxhöjd på 180 cm.
| Artikelnummer | HA716067 |
| EAN-kod | 5705639716067 |
| Varumärke | Halo Design |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Designer | Michael Waltersdorff |
| Sockel | Integrerad LED |
| Spridningsvinkel | 120° |
| Strömbrytare | Ja, på lampan |
| Watt | 20 W |
| Kelvin | 3000 K |
| Lumen | 1600 lm |
| Ra (Färgåtergivning) | 80 |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 180 cm |
| Diameter | 40 cm |
| Anslutningssladd | 1,5m Svart Plastkabel |
| Färg | Svart |
| Material | Lackerat stål med krom |
| Leverantörens artikelnummer | 716067 |