Lampserien Grenverk från Konstsmide. Finns som både pendel, golvlampa och vägglampa. Vacker i designen i mattsvart med råmässingsdetaljer.
| Artikelnummer | KH2428-7 |
| EAN-kod | 7394072242875 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Designer | Johan Carpner |
| Sockel | Integrerad LED |
| Ljuskälla | Ingår, 5W LED dimbar |
| Höjd | 178 cm |
| Bredd | 60 cm |
| Färg | Råmässing / Mattsvart |
| Material | Råmässing |
| Leverantörens artikelnummer | 2428-7 |