OBS! Skärm ingår ej.
Gullberg är en klassisk golvlampa tillverkad helt i mässing, men med ett övre mittstag i stål. Med sin riktbara skärm lämpar sig lampan exempelvis bredvid en länsfåtölj eller en soffa.
| Artikelnummer | LF0676M |
| EAN-kod | 7332535003649 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Skärm | Ingår ej |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Fattning | Lyrfattning för 10-40 mm hål |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 20W |
| Höjd | 142 cm (med skärm) |
| Bredd | 35 cm (med skärm) |
| Anslutningssladd | 490 cm |
| Färg | mässing |
| Material | Polerad mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 0676M |