Heatspot bastubelysning från Hide-a-lite. Armatur i borstat stål med anpassat ljusflöde för diskret, stämningsfull och dekorativ belysning i bastu. Levereras med två kablar med snabbkoppling för smidig seriekoppling. Finns även som kit. Drivdonet klarar att driva och dimra 5-12 armaturer.
| Artikelnummer | HAL7474367 |
| EAN-kod | 7392971138794 |
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Montage | Infällt |
| Montering | Infällt |
| Sockel | LED ej utbytbar |
| Spridningsvinkel | 45° |
| Antal ljuskällor | 1 st |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| Watt | 0,4 W |
| Kelvin | 2700 K |
| Lumen | 20 lm |
| Ra (Färgåtergivning) | 90 |
| IP-klass | IP44 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 30 mm |
| Diameter | 25 mm |
| Anslutningssladd | 50 cm |
| Färg | Borstad stål |
| Material | Aluminium |
| Leverantörens artikelnummer | 7474367 |