Droppskärm i klart rutslipat kristallglas från Karlskrona Lampfabrik. En klassisk slipad kristallkupa i klarglas som ger ett mycket elegant och behagligt sken tillsammans med en ljuskälla av koltrådstyp. Detta droppformade glas förekom i Karlskrona's sortiment redan på 1890-talet.
| Artikelnummer | LF2310L1 |
| EAN-kod | 7332535065326 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Fattning | 100 mm |
| Höjd | 19 cm |
| Diameter | 19 cm |
| Material | Slipat kristallglas |
| Leverantörens artikelnummer | 2310L1 |