Örsjö Star 1 Vägglampa Vit med sladd och dimmer är en kompakt och riktbar armatur från Örsjö Belysning, formgiven av Jonas Bohlin. Med monterad sladd och dimmer är modellen enkel att installera och idealisk som säng- eller läslampa.
Den riktbara spotlighten ger exakt och justerbart ljus vid behov.
Den vita finishen ger ett diskret uttryck. Star 1 är en del av Örsjö Star-serien och tillverkas i Sverige med fokus på kvalitet. Vid behov erbjuder vi reparationer.
| Artikelnummer | ÖR36397-01S-000 |
| EAN-kod | 7340213601186 |
| Varumärke | Örsjö Belysning |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Jonas Bohlin |
| Sockel | E14 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 13,5 cm |
| Diameter | 10,5 cm |
| Anslutningssladd | Textilkabel 3,3 m |
| Material | Pulverlackerat stål |
| Leverantörens artikelnummer | 36397-01S-000 |